Size bir telefon kadar yakınız
0 505 629 41 44
Dil Seçin
tr

Özel Yüzme Dersleri

31.10.2017
703 görüntülenme
Özel Yüzme Dersleri

Yetişkinler İçin Yüzme Dersleri

Yetişkin ve çocuklar için yüzme çalışmalarımız grup yüzme dersleri veya bire bir özel yüzme dersleri olarak yapılmaktadır. Tekirdağ Olimpik yüzme havuzunda devam eden yetişkin ve çocuk özel yüzme kursları için detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yetişkin ve çocuk özel yüzme dersleri ise; bire bir olarak yapılmaktadır. Gün ve saatler karşılıklı belirlenerek, özel yüzme eğitimi alacak kişinin yüzme seviyesine göre özel eğitim programı yapılmaktadır. Ayrıca bir bir özel yüzme dersleri için deneme dersi talep edebilirsiniz.

Yüzme Eğitimileri Nasıl İşleniyor ?
  • Yeni başlayanlardan oluşmaktadır.
  • Su ile tanışma, suya karşı adaptasyonu izlenir.
  • Yüzme nefes egzersizleri, yüzmede duruş ve suda kayma.
  • Yüzmede stremline nedir? Serbest ve sırtüstü yüzmede ayak nasıl vuruşları nasıl olmalı ?
  • Yüzme tahtaları ile havuzu içinde ayak vuruşları gibi çalışmalara yer verilmektedir.
  • Yüzme tahtları ile uzun mesafeli ayak vuruş teknikleri geliştirilir,
  • Yüzme ekipmanları ile kol çekişleri gösterilerek uygulanır.
  • Serbest yüzmede aynı zamanda yan ayak vuruşları gösterilerek uygulanır.
  • Sırtüstü yüzme tekniği ayak vuruşu tekniği geliştirilir.
Yetişkin Yüzme Dersleriden Kareler

Yüzme Öğrenme Süresi, Yüzme Ne kadar Sürede Öğrenilir?

Hiç alışık olmadığımız yüzmeyi öğrenirken de biraz zorlanabilirsiniz. Bu zorlanmanın en büyük nedeni kendimizi suya bırakmadaki zorlanmadır. Suyun kaldırma gücü zaten vücudumuzu kaldıracak güçtedir, ancak yüzme bilmeyen kişiler batacağım korkusuyla vücudunu kastığı için bu kuvvete su tepki vermez ve batmaya başlar. Peki yüzme nasıl öğrenilir?

Yüzme öğrenme basamaklarına geçmeden önce kişinin suya karşı adaptasyonu su korkusu var mı veya geçmişe dönük yaşadıkları göz önünde bulundurularak kişinin seviyesi ölçülür. Su, derinlik korkusu veya daha önce boğulma tehlikesi yaşamış bu ve buna benzer durumları yaşamış ise, mutlaka suya alıştırılmalı, suya karşı adaptasyonu sağlanmalıdır. Bu durum kişiden kişiye değişir, yani eğitimlere başlamadan önce kimin ne kadar sürede yüzme öğreneceğini önceden tahmin edilemez. Eğitim sürecinde her bireyin yeteneği doğrultusunda yüzme öğrenme süresi değişebilir.

Merak Edilenler
Yüzmeyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?
Yüzme öğrenmek çok kolay, sadece öğrenmek için biraz zaman ayırarak çalışmalarımıza dahil olabilirsiniz. Yüzme öğrenme süresi ise kişiden kişiye değişmektedir.
Aşırı Su Korkum Var, Bunu Yenebilir miyim?
Aşırı su korkusu olanlar, daha önce boğulma tehlikesi yaşamış olanlar uzman antrenörlerimiz eşliğinde kısa sürede korkularını yenebilirler.
Daha Öncede Kursa Gittim Öğrenemedim?
Daha önce yüzme eğitimi almış ve öğrenememiş olabilirsiniz. Biz kulüp olarak bizimle yüzme eğitimlerine devam ettiğiniz sürece yüzme öğrenme garantisi veriyoruz.

Yetişkinler için yüzme kurslarımıza katılmadan önce bize ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Arzu ederseniz deneme derslerimize katılarak deneyimli yüzme antrenörlerimizin öğretmenlik becerileri görebilirsiniz.